Witaj w witrynie 2BeFast !

Jest to miejsce, gdzie możesz pogłębić swoją wiedzę w zakresie sportowej jazdy motocyklem, którą – skoro tu trafiłeś – prawdopodobnie kochasz i jest Twoją pasją oraz dowiedzieć się jak zacząć swoją przygodę z jazdą na torach wyścigowych i jak się do tego przygotować. Portal ma na celu popularyzację sportowej jazdy motocyklem głównie na zamkniętych obiektach przeznaczonych do tego. Znajdziesz tu informacje na temat doskonalenia techniki jazdy, szkoleń motocyklowych i treningów na torach. Pomożemy w przygotowaniu motocykla do jazdy wyścigowej i dowiesz się jakie akcesoria motocyklowe będą Ci do tego niezbędne. Przeczytasz wiele ciekawostek na temat opon, zawieszenia i motocyklowych części wyścigowych. Zobaczysz również jakie tory wyścigowe mamy w okolicy i obejrzysz onboardy. Kalendarz wydarzeń zamieszczony na stronie pozwoli być na bierząco z eventami odbywającymi się w Polsce i za granicą.

Życzymy miłej lektury!

Czy warto zamontować crash pady do motocykla

crash pady do motocykli

Dobry kask ochroni naszą głowę a wysokiej jakości odzież z protektorami resztę naszego ciała. Jednak prawdziwy motocyklista martwi się nie tylko o siebie, ale też o swoją maszynę. Każdy szlif czy nawet drobna wywrotka parkingowa to ryzyko uszkodzenia motocykla i narażenie się na spore wydatki związane z zakupem nowych części i odbudową. Jest jednak prosty i niedrogi sposób na to, by tego uniknąć.

(więcej…)

Pierwsza torówka

Niektórzy jeżdżą na tor własnymi drogowymi motocyklami, inni wypożyczają, jednak w pewnym momencie każdy zawodnik posiadający większe aspiracje sportowo – wyścigowe dojrzewa do decyzji o zakupie motocykla torowego, bądź przystosowania własnej maszyny do tego typu jazdy. Osobny motocykl na tor jest dobrym wyjściem z wielu powodów, między innymi takich jak mniejsze koszty, mniejsze obawy przed uszkodzeniem oraz większy zakres ustawień…

(więcej…)

Kontrola prawego nadgarstka

Pomimo tego, że elektronika coraz bardziej przejmuje kontrolę nad przepustnicą z ręki motocyklisty, producenci motocykli w dalszym ciągu dalecy są od stworzenia kontroli trakcji, która w pełni zastąpi rękę ludzką. Nawet w przypadku najbardziej zaawansowanej technologii, jaką posiadają fabryczne zespoły MotoGP, sterowanie przepustnicą nadal pozostaje ważną umiejętnością, którą można wykorzystać aby jeździć szybciej na torze wyścigowym i bezpieczniej na ulicy. (więcej…)

Pozycja w zakręcie

Wszyscy zawodnicy z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że prawidłowa pozycja na motocyklu stanowi bazę do szybkiej, bezpiecznej i płynnej jazdy. Sam dopiero niedawno uświadomiłem sobie jak wiele moich problemów generowały takie błędy jak zbyt proste ręce w łokciach czy wiszenie w zakręcie na wewnętrznej manetce. Chciałbym tutaj omówić kluczowe elementy jakie musicie włączyć w listę swoich naturalnych zachowań, aby wasza maszyna przestała protestować i zaczęła jechać w zakręcie po wymarzonej linii bez zbędnych drgań, a sama jazda stała się (więcej…)

Track day – fakty i mity

W tym artykule chciałbym poruszyć kilka mitów, krążących w sieci i wśród motocyklistów na temat imprez torowych. Rozmawiając z osobami, które nie miały wcześniej do czynienia z tą formą doskonalenia techniki jazdy, często spotykam się z opiniami, które nie są do końca prawdziwe a jednocześnie rodzą lęk lub najzwyczajniej zniechęcają takie osoby przed wybraniem się na pierwszy track day. Oto kilka z nich…

(więcej…)

Pierwszy trening na torze – przygotowania

W głowie większości osób, które podejmą decyzję o wybraniu się pierwszy raz na tor wyścigowy rodzi się niepewność i wiele pytań. Dzisiaj postaram się przybliżyć te kwestie, które warto poddać procesowi „ten tegowania” przed pierwszą wycieczką na track day. Można by o tym pisać godzinami, więc umówmy się, że położe nacisk na te aspekty które mogą mieć szczególny wpływ na bezpieczeństwo nasze własne oraz bezpieczeństwo naszego portfela.

(więcej…)

Tor wyścigowy czy droga publiczna?

Każdy z nas na myśl o możliwości zaatakowania kilku winkli poddaje zazwyczaj harmonogram swoich aktualnych obowiązków natychmiastowej modyfikacji i bez większego wysiłku znajduje chwilę (lub trochę więcej) na ten szczytny cel. Istnieją jednak dwa różne sposoby podnoszenia swoich umiejętności, poziomu adrenaliny oraz udowadniania „kto tu naprawdę rządzi” przy czym sposoby te są tak różne jak BMW S1000RR i Yamaha Aerox.

(więcej…)

partnerzy